روان شناسی گربه ، 5

جمعه شانزدهم نوامبر

همیشه گفته و میگویم که گربه بخصوص وقتی بچه باشد دائم دنبال درد سر میگردد. یا بهتر است بگویم سرگرمی، که شامل یافتن و بازی با چیزهائی است از قبیل موش. یا یک اسباب بازی بزرگتر یا کوچکتر. و یا حتی یک ذره برگ درخت نا قابل در توی حیاط. البته فضولی و یا بهتر است بگویم صفت کنجکاوی گربه زبانزد خاص و عام است تابجائی که ضرب المثلی میگوید:   curiosity killed the cat  یعنی حس کنجکاوی گربه را بکشتن داد. و من در شگفتم که چطور شده بجای آدمیزاد، نسل گربه دنیا را باختیار خود در نیاورده؟ و لابد جواب می دهید که حتما ما بیشتر فضول بوده ایم!

تا بحال خصوصیاتی از دو گربه مان را دیدیم که میشود گفت وجوه مشترکشان بود، و با اینکه از بعضی نقاط نظر فیزیکی و جسمانی مثلا رنگ و شکل خیلی شبیه هستند و البته علت نژادی دارد و از اصل و نسبشان ناشی میشود، واقعیت آنست که از همان روزهای اول کلی با هم تفاوت داشتند. درست مانند بچه های خودمان که میشود گفت تفاوتشان از زمین تا آسمانست!

اولین اختلاف خیلی مهم و در ضمن خیلی طبیعی این دو گربه آنست که یکی پسر است و آندیگری دختر، ولی خب ما ملامتشان نمی کنیم! دومین اختلاف آنست که پسره سنگینتر است ولی این حتی در ما آدمها هم بطور کلی وجود دارد و اصلا تعجبی ندارد، با توجه باینکه استثنا هم فراوان وجود دارد. پسره پنج کیلو و نیم وزن دارد و میشود گفت زیاد سنگین وزن است و برای همین هم هست که من لقب  fatso  بمعنای چاق و چله بهش داده ام. آن یکی فقط چهار کیلو وزن دارد ولی لقبی که برای خودش کسب کرده از اخلاقیاتش سرچشمه میگیرد، فعلا بماند تا بآن برسیم!

ارسال دیدگاه برای این مطلب
آرشیور مطالب
آمار وبلاگ
کل مطالب : 10
کل نظرات : 0
بازدیدکنندگان امروز : 1
بازدیدکنندگان دیروز : 0
بازدید امروز : 12
بازدید دیروز : 0
کل بازدیدکنندگان : 2
کل بازدیدها : 13