روان شناسی گربه ، 4

جمعه نهم نوامبر

غذائی که ما مانند اکثر مردم به این حیوانات خانگی می دهیم بطور کلی بر دو گونه است. شکل خشک غذای بسته بندی شده گربه ها را می توان در ظاهر با خشکبار و آجیل خودمان مقایسه کرد ولی داخل آنها انواع و اقسام مواد غذائی وجود دارد، با بوها و لابد مزه های گوناگون که خیلی هاشان از مواد دریائی تهیه شده. این نوع غذاهای خشک را در یک ظرف ریخته و در گوشه اطاقکی که در کنار آشپزخانه برای ماشین لباسشوئی و خشک کن وجود دارد گذارده ایم و با ظرف آب همیشه در دسترس آنهاست. خوشبختانه گربه از آن حیواناتیست که عادت به پرخوری کردن ندارد!

شکل مرطوب غذای گربه که در قوطی های کنسرو شده می آید و ظاهرش مرا بیاد حلوای خودمان می اندازد نیز پر است از انواع مواد غذائی از شیر مرغ تا جان آدم! بوی و لابد مزه این غذاها هم گوناگونست ولی خیلی هاشان بوی ماهی میدهند و اگر بیش از یکی دو روزی بیرون از بخچال بمانند لابد بدبو (تر) میشوند!

خب، حالا میرسیم باین توضیح لازم و جالب که چون غذاهای تر برایشان حکم غذائی محبوب پیدا کرده وقتی من به آشپزخانه میروم و اگر دم دست باشند بلافاصه سر و کله شان پیدا میشود و برای اطمینان خاطر خود را بپایم میمالند. و بقیه قضایا! مثل اینکه میخواهند بگویند: ما چاکریم!

طریق دوم نشان دادن دوستی و رفاقت را که میتوان گفت عمیقتر و بنیادی تر است وقتیست که در موارد و حالات مختلف که بیشتر بستگی بوضع روانی و احساسی آنها دارد، جلو پای آدم سبز میشوند و با دست و پای گشاده (آغوش باز!) روی زمین دراز کشیده اظهار دوستی و محبت می کنند و انتظار دارند ما هم دستی به سر و رویشان بکشیم. ولی این زیاد اتفاق نمی افتد!

ارسال دیدگاه برای این مطلب
آرشیور مطالب
آمار وبلاگ
کل مطالب : 10
کل نظرات : 0
بازدیدکنندگان امروز : 1
بازدیدکنندگان دیروز : 0
بازدید امروز : 8
بازدید دیروز : 0
کل بازدیدکنندگان : 2
کل بازدیدها : 9